ОГЛАСИ

Отворени денови во ОЕМУЦ „Св.Наум Охридски“

Вести | Охрид | 25.12.2015 08:20Посети : 1503

По повод 49-годишнината од постоењето на ОЕМУЦ „Св.Наум Охридски“ и во чест на патронот „Св Наум Охридски“, деновиве училиштето организираше низа други активности и отворени денови за охридските основци.Основците имаа можност да го посетат ОЕМУЦ „Св Наум Охридски“ и кабинетите од стручните активи во кои беа презентирани постигнувања на учениците и нивните ментори.


Во рамки на отворените денови се одржа и работилница – кариерно советување која ја рализираше психологот на училиштето и кариерен советник Ангелина Филкоска Соколовиќ. Учениците, родителите и професорите имаа можност да се дружат и на спортските активности, а подоцна и заедно да се релаксираат во придружба на училишниот оркестар „Македонски бисери“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833