ОГЛАСИ

По 14-ти пат ќе се поставува новогодишна подводна елка кај Заливот на коските

Вести | Охрид | 26.12.2015 08:10Посети : 888

Нуркачите од Нуркачкиот центар „Амфора“  и Клубот за подводни активности „Охрид“ во соработка со Сојузот за подводни активности на Македонија, денеска ќе ја накитат новогодишната елка во водите на Охридското Езеро.Оваа убава традиција започна пред 14 години и претставува вистинска атракција.


Покрај искусните нуркачи, во китењето на елката која ќе биде поставена во Заливот на Коските ќе учествуваат и млади членови на нуркачките клубови од градот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833