ОГЛАСИ

РК Охрид и ЖРК Лихнид на турнеа во Србија

Спорт | Охрид | 26.12.2015 14:36Посети : 1342

Младинците од ракометниот клуб Охрид и ракометарките од Лихнид заедно три дена ќе престојуваат во Белград, Србија каде ќе учествуваат на меѓународен турнир. На гостувањето во Србија машката и женската ракометна експедиција ќе одиграат неколку натпревари, но поголем акцент ќе се стави на дружењето.


- Ова ќе биде добро искуство за ракометарите и ракометарките. Ваквите патувања се секогаш добре дојдени бидејќи се крева атмосферата во екипата. Ќе практикуваме повеќе вакви патувања во иднина, а ќе чекаме и ние екипи да ни дојдат на гости во Охрид. - коментираа од двата клуба. 


Женскиот ракометен клуб Лихнид попатно во Лебане ќе добие признание од тимот на Радан за соработката која трае веќе три години.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833