ОГЛАСИ

Фото : Дедо Мраз ги изненади најмладите од Колибри

Спорт | Охрид | 26.12.2015 15:44Посети : 1373

Раководството на кошаркарскиот клуб Колибри им подготви изненадување на најмладите членови откако на последниот тренинг за годинава ги посети Дедо Мраз.Тој им подари пакетчиња на сите членови и беше дел од ревијалните натпревари кои ги одиграа најмладите членови.
Од клубот на сите спортски екипи и спортисти им посакуваат среќна Нова година и многу успех во 2016 година.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833