ОГЛАСИ

Фер Плеј со музика и песна ја испрати 2015 година

Спорт | Охрид | 26.12.2015 16:01Посети : 2021

Фудбалската школа Фер Плеј со членовите и родителите со музика и песна и коктел во ресторанот Фонтана ја испратија 2015 година.
Годината во заминување одново беше плодна за „виолетовите“ кои учествуваа и победуваа на многу турнири во Македонија и надвор од неа.Исто така во 2015 година за одбележување е беспрекорната организација на „Фер плеј купот“ кој самостојно го организара фудбалската школа.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833