ОГЛАСИ

„Мезе бар 10“ и „Далвина“ со хумана мисија

Вести | Охрид | 26.12.2015 17:30Посети : 3625

Во рамки на вчерашната „Зимска Бајка“ со посредство на „Мезе Бар 10“ пред самиот влез на настанот беше поставен хуманитарен штанд на кој посетителите имаа можност да земат чаша вино од винаријата „Далвина“ и да донираат средства за хуманитарни цели.

Охриѓани во задоволителна мера ја покажаа својата хуманост, а собраните средства ќе бидат донирани за помош на лице со оштетен вид од Охрид.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833