ОГЛАСИ

„Црвените“ го кутнаа лидерот на Енфилд (видео)

Спорт | Свет | 26.12.2015 17:52Посети : 544

Екипата на Ливерпул го кутна лидерот на табелата во Премиер лигата, Лестер победувајќи го минимални 1-0 во 18-та рунда од шампионатот.„Црвените“ со победата пред своите гледачи ја запреа серијата без пораз на „лисиците“ на гостински терен сезонава која траеше од почетокот на првенството.


Стрелец на победничкиот погодок за домаќините беше Кристијан Бентеке во 63-та минута кој влезе од клупата по повредата на Ориги.

 
Резултати : Стоук - Мен Ју 2-0, Ливерпул - Лестер 1-0, Бурнмаут - Кристал Палас 0-0, Астон Вила - Вест Хем 1-1, Челси - Ватфорд 2-2, Мен Сити - Сандерленд 4-1, Свонси - ВБА 1-0, Тотенхем - Норвич 3-0, Њукасл - Евертон, Саутемптон - Арсенал.

Табела : Лестер 38, Арсенал 36 (-1), Мен Сити 35, Тотенхем 32, Кристал Палас 30, Мен Ју 29...


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833