ОГЛАСИ

Оскар трагичар на колото во Премиер лигата (видео)

Спорт | Свет | 26.12.2015 18:34Посети : 727

Фудбалерите на Челси и со новиот манеџер на клупата Гус Хидинк не успеаја да подобар играта и ремизираа 2-2 со Ватфорд пред своите гледачи.  Сепак, на Стемфорд Бриџ домаќините имаа шанса да стигнат до победата, но ја прокоцка Оскар кој се лизна и не го реализираше пеналот во 80-та минута.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833