ОГЛАСИ

Груевски: На 15-ти јануари ќе има нова влада

Вести | Македонија | 27.12.2015 12:35Посети : 1457

Роковите што беа утврдени со договорот од Пржино ќе се испочитуваат и на 15-ти јануари ќе има нова влада, изјави премиерот Никола Груевски.„Тоа што е договорено е нова влада да има на 15-ти јануари. Тие рокови ќе се испочитуваат“, рече Груевски.Претходно, преседателот на ДУИ, Али Ахмети, пак, од Кичево порача дека изборите ќе се одржат како што е предвидено со договорот и дека нема причина за да биде поинаку.


„Се што договоривме во целост е исполнето освен делот за медиумите“, истакна Ахмети, пренесува МИА. Лидерот на ДУИ се осврна и на случувањата кои беа актуелни минатата година, порачувајќи дека неговата партија и натаму ќе продолжи „да се бори за доброто“ на земјата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833