ОГЛАСИ

Коментари на неделата: Што мислат граѓаните за злоупотребите во катастарот, за реконструкцијата на кејот и старото пристаниште...

Вести | Охрид | 27.12.2015 23:50Посети : 1268

Во неделниот избор на коментари на актуелни теми кои нашиот портал ги споделува на фан страната на социјалната мрежа "Facebook“: facebook/ohridnews.mk и пристигнатите реакции и мислења на контакт адресата на редакцијата, денеска, пренесуваме мислења на граѓаните за злоупотребите во катастарот, за реконструкцијата на кејот и старото пристаниште...

Коментари на неделата (21.12.2015 - 27.12.2015)


Уапсени актуелни и поранешни вработени во Агенцијата за катастарОргиналниот рецепт за подготовка на турско кафе презентиран пред охриѓаниОбјавен конкурс за изработка на идејно решение за надградба на градското пристаниште и изградба на маринаКејот Македонија ќе добие нов ликСкопјани и холанѓани се најбројни гости на охридската ривиераОхридската „Зимска Бајка“ низ фотографии
Изборот на коментари на актуелни теми за кои пишувал OhridNews се објавува еднаш неделно. Целта е да се поттикне слободната и критичка мисла за случувањата кај нас и да се актуелизираат проблемите на граѓаните. Објавените коментари во оваа рубрика се мислења на граѓани, а не на редакцијата на OhridNews, која не сноси одговорност за изнесените лични ставови на читателите. Коментари со навредлива содржина и мислења кои поттикнуваат насилство, омраза и нетрпеливост по било која основа не се поддржуваат и нема да се објавуваат.


OhridNews


 


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833