ОГЛАСИ

Фото: Незаборавно планинско рели околу Охридското Езеро

Вести | Охрид | 28.12.2015 07:00Посети : 2764

Петнаесеттина теренски возилали зедоа учество на планинското рели околу Охридското Езеро, што викендов го организираше охридскиот „Off road club“.


Тие минаа повеќе од четириесет километри низ прекрасните планински предели почнувајќи од Скребатно преку Асанџура, Велестово, завршувајќи во Охрид.

Учесниците се натпреваруваа во вешто возење совладувајќи земјени препреки, снег и мраз.


Гости на охридскиот клуб беа членови на „Off road“ клубот од Кичево. Тие прв пат го возеа овој терен, за кој велат дека има извонреден потенцијал и нуди незаборавно уживање во преубавата планинска природа околу Охридското Езеро.

„Off road“ клубот од Охрид следната пролет планира да организира меѓународен рели натпревар на кој ќе бидат поканети околу двесте учесници од целиот регион кои ќе имаат можност да се запознаат со убавините на Галичица, што ќе биде можност за промоција на потенцијалите за развој на овој вид алтернативен туризам во Охрид.


Фото: Емилио

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833