ОГЛАСИ

За новогодишната прослава во Охрид ќе настапи и Калиопи

Вести | Охрид | 28.12.2015 14:16Посети : 1809

Од локалната самоуправа најавуваат богата забава за дочекот на Новата Година на градскиот плоштад.За дневната забава од 12 до 20 часот ќе се погрижи диџеј Аце. Од 20.30 до 21.10 часот охриѓани ќе уживаат со староградските песни во изведба на охридскиот Ансамбл –„Билјана Јуниор“, од 21.10 часот до 21.50 ќе настапи познатата македонска група „Комас бенд“,а од 21.50 до 22.30 присутните на градскиот плоштад ќе имаат можност да го проследат настапот на младата охридска музичка ѕвезда Боби Мојсовски,по што ќе следи настапот на Викторија Лоба.Забавата со познатите рефрени на македонската музичка ѕвезда Калиопи ќе започне од 23.15 и ќе трае до 1 часот по полноќ.


- Со радост и задоволство ќе пеам во Охрид за Новогодишната ноќ. Во придружба на мојот бенд, со целовечерен концерт и своите најголеми хитови ќе ги забавуваме охриѓани и гостите на градот. Оваа е градот во кој сум родена и токму затоа на мојот роденден ја соопштуваме оваа вест. Охрид, се гледаме наскоро! – изјави Калиопи Букле.


 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833