ОГЛАСИ

Поевтинуваат бензините

Вести | Македонија | 28.12.2015 15:17Посети : 1039

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, до ноќеска на полноќ,малопродажната цена на бензините се намалува за еден денар, додека дизелот поевтинува за три денари.


Цената на еуросупер-бс-95 изнесува 61,5 денари, додека цената на еуросупер-бс-98 изнесува 63,5 денари за еден литар.Новата цена на еден литар еуродизел (Д-Е В) изнесува 43,5, а на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), кое исто така поевтинува за три денари,  изнесува 32,00 ден.


Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 1,774 ден/кг, и со тоа цената на М-1 НС изнесува 15,969 денари за еден килограм.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833