ОГЛАСИ

Хју Лори повторно ќе глуми откачен лекар

Живот | Филм | 09.01.2016 22:40Посети : 1085

Актерот Хју Лори, стана светски познат благодарение на улогата во серијата „House MD", во која го глумеше лекарот Грегори Хаус, а по се изгледа, тој повторно ќе глуми лекар, во следната серија.

Лори, овојпат ќе го игра докторот Елдон Ченс, специјалист за форензичка невропсихијатрија, а серијата изобилува со комплексни односи со другите луѓе.

Серијата под назив „Chance", ќе биде прикажана кон крајот на 2016 година, а Лори ќе го отелотвори докторот што ќе западне во невољи поради тоа што со пациентка ќе се впушти во сексуални односи.

Психолошкиот трилер се базира на романот на Кем Нан, американски писател и сценарист од Калифорнија кој книгата „Chance" ја објави во 2014 година. Серијата засега е резервирана во рамки на две сезони од по 20 епизоди, а Лори е еден и од продуцентите.


OhridNews
извор:„Макфакс“

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833