ОГЛАСИ

Македонските туристички богатства на саем во Утрехт

Вести | Охрид | 12.01.2016 07:45Посети : 1267

Македонските туристички потенцијали ќе бидат претставени на саемот за туризам „Vakantiebeurs“  кој од денеска до 17-ти јануари 2016 година ќе се одржува во Утрехт, Холандија.


Овој саем е еден од најпосетените саеми за туризам во земјите на Бенелукс, а Македонија по петти пат ќе биде дел од овој маѓународен туристички собир. Освен промотивниот штанд, македонските туристички претставници се очекува да остварат бизнис средби и контакти со туристички работници, како и со новинари и медиуми заинтересирани за информативни патувања во Македонија.Според известувањата кои ги има објавено Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија, Македонија ќе биде претставена и на саемот „EMITT“ во Истанбул, Турција кој ќе се одржува од 28-ми до 31-ви јануари. Од 4-ти до 8-ми февруари, македонските туристички богатства ќе бидат промовирани пред посетителите на саемот за туризам „Brussels holiday fair“ кој ќе се одржува во Брисел, Белгија. Македонија ќе има промотивен штанд и на саемот за туризам „Holiday i spa“ кој од 11-ти до 13-ти февруари ќе се одржува во Софија, Бугарија.


Инаку во текот на 2015 година, Македонија ги презентираше своите туристички можности на саемите во Утрех, Истанбул, Брисел, Софија, Белград, Берлин, Москва, Гетебург, Келн,Токио, Римини, Париз и Лондон.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833