ОГЛАСИ

Што успешно ќе го спречи создавањето на брчките?

Живот | Убавина | 12.01.2016 13:26Посети : 922

Здравиот живот кој подразбира доволно сон и најмалку 1.5 литри вода дневно е првата линија на одбрана од брчките, според написот во германски часопис.

Пушењето и ултравиолетовото светло можат да ја оштетат еластичноста на кожата, а здравата храна со многу овошје и зеленчук исто така може да помогне во контролирање на брчките.

Правилната нега на кожата на лицето е исто така важна за таа да изгледа младо. Со користење на алое вера, кожата станува мека.Природните масла како арганово, бадемово и јојоба исто така обезбедуваат дополнителна влажност. Ако тоа не биде доволно, можете да посегнете по хијалуронска киселина, која помага кожата да ја задржи влажноста, и во некои случаи може да се аплицира со инјекции.

Кремите против стареење не се особено ефикасни, истакнуваат од списанието, кои тестирале девет такви производи на 270 жени во тек на четири недели, наутро и навечер, на само една страна од нивното лице.

извор:metro-portal.hr

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833