ОГЛАСИ

Бомбашот самоубиец во Истанбул е Набил Фалди

Вести | Свет | 13.01.2016 10:47Посети : 1059

Бомбашот самоубиец, кој го изврши терористичкиот напад во Истанбул, во кој беа убиени 10 лица, се вика Набил Фалди, пренесе турската новинска агенција Доган.Според истиот извор, Набил Фалди е роден во Саудиска Арабија, а се претпоставува дека во Турција влегол од Сирија на 5 јануари.Оваа информација до сега не е официјално потврдена од турските власти.Турската полиција во средата изутрина во Анталија уапси тројца руски државјани поради сомнеж дека биле вмешани во терористичкиот напад и дека имаат врски со Исламската држава.


OhridNews
извор Макфакс


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833