ОГЛАСИ

ФОТО: Актуелните политички случувања и годинава дел од Вевчанскиот карневал

Вести | Охрид | 13.01.2016 14:28Посети : 3946

Снегот кој заврна во Вевчани не ги спречи василичарите за денешното дефиле под маски.  Тајфите од Долна и Горна мала се собира на сред село, а атмосферата се загревапе со греана ракија и вино.Има многу интересни маски, многу политички актуелни лични карти- Катица Јанева, странски служби и многу други кои дефилираат низ вевчанските улици....


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833