ОГЛАСИ

Жена повредена во сообраќајна незгода

Вести | Охрид | 14.01.2016 12:50Посети : 3121

Вчера, во 13.40 часот на патот Струга - Дебар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ Фолксваген Пасат“ со струшки регистарски ознаки, управувано од 64- годишно лице од струшкото село Корошишта и возило „ Голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 43- годишно лице од село Октиси, информираат од МВР.Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката во возилото „ Голф“, од село Октиси, која е пренесена во Специјализираната болница за ортопедија и трауматологија „ Св.Еразмо“.


Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица- Струга.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833