ОГЛАСИ

Прекин во сообраќајот на патот Требеништа- Волино

Вести | Охрид | 14.01.2016 14:25Посети : 1233

Поради изведување на градежни активности во врска со изградбата на регионалниот колектор за одведување на отпадни води за селата Мешеишта, Климештани, Требеништа, Волино и Горенци, од локалната самоуправа на општина Дебрца информираат дека во петок на 15-ти јануари 2016 година ќе има прекин во сообраќајот на патниот правец Требеништа – Волино.


Прекинот ќе биде од 08:00 – 12:00 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833