ОГЛАСИ

Обновено: Каде е забавата овој викенд во Охрид?

Вести | Охрид | 15.01.2016 08:50Посети : 1205

Љубителите на добрата забава викендов ќе може да уживаат во неколку живи свирки и диџеј забави во охридските ноќни клубови.


Вечерва  во клубот „Cuba Libre Beach&Bar“ за забавата ќе се погрижи „Iguana band“. Бендот го сочинуваат: Тања Димова Трајанова - вокал, Александар Трајанов  - гитара, Горан Гешовски - бас и Сашо Стојановски - тапани. Забавата започнува во 22 часот.Во „Cuba Libre Havana Club“ вечерва со почеток во 23 часот ќе има диско-забавата со Dj Yuxell-Colours of Freedom. 


Во сабота на 16-ти јануари, во „Cuba Libre beach & bar“ настапуваат Емилија Маринова - пијано и вокал, Горан Папаз - саксофон и Филип Стојковски Зизи - тапани со нивниот извонреден проект „Smile Dance Love“ и безвременските музички хитови. Забавата започнува во 22 часот.Како и секоја сабота така и оваа во Lounge bar & boutique hotel „Mister I“ ќе има незаборавна забава со Dј Fаce. Старт 22 часот.Во „Cuba Libre Havana Club“ утревечер ќе има забава со Dj Gec-Commercial Night. Забавата стартува во 23 часот.


Добра забава со екстра турбо фолк музика вечерва и утревечер најавуваат и од „Еспана Клуб“. Забавата започнува во 22 часот и ќе трае до 5 часот наутро.Охриѓани и туристите кои сакаат да уживаат во акустична музика и вкусни специјалитети вечерва и утревечер со почеток во 20 часот ќе може да уживаат во атмосферата на „Мезе бар 10“. За забавата ќе се погрижи групата „Билјана јуниор“.За деталите за овие и другите забави во Охрид овој викенд, како и за забавните настани кои се случуваат секојдневно, може да се информирате во рубриката „ШТО, КОГА, КАДЕ“ на најчитаниот интернет портал во регионот OhridNews.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833