ОГЛАСИ

Состанок на општинскиот Штаб за заштита и спасување

Вести | Охрид | 15.01.2016 10:35Посети : 711

По најавите за драстично намалување на температурите и интензивни врнежи од дожд и снег, во просториите на Општина Охрид, денес, општинскиот штаб за заштита и спасување ќе одржи состанок.Според прогнозата на синоптичарите, во сабота се предвидуваат интензивни врнежи од дожд, а во недела врнежи од снег и намалување на температурата на воздухот. Наредната седмица се очекуваат температури и до -17.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833