ОГЛАСИ

Да се отстранат пловните објекти кај Сараиште

Вести | Охрид | 15.01.2016 15:57Посети : 1159

Од локалната самоуправа ги информираат жителите од стариот дел на градот дека поради прославите посветени на празникот Богојавление – Водици и денот на рибарите,  неопходно е  да ги отстранат пловните објекти од просторот кај Сараиште, со што би се обезбедило непречено реализирање на настаните.


 


Пловните објекти од езерото и крајбрежјето кај Сараиште треба да бидат отстранети на 18, 19 и 20 јануари годинава.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833