ОГЛАСИ

Зимско капење за здравје и среќа на Денот на рибарите

OhridNews TV | OhridNews TV | 20.01.2016 23:55Посети : 1781

Во месноста Сараиште на празникот Св. Јован се одржа традиционалната манифестација Ден на рибарите. Голем број граѓани уживаа во убавата атмосфера со староградска музика, грена ракија, рибна чорба и пача. Традиционално фаќачот на крстот Петар Рупески со неговата тајфа на кои им се придружија бројни граѓани и членови на навивачката група Рибари се искапија во студените води на Охридското Езеро.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833