ОГЛАСИ

Обновено: Собрани над 1000 евра на уличниот концерт на охридските музичари за поддршка на малиот Кирил (видео+фото)

OhridNews TV | OhridNews TV | 28.02.2016 15:39Посети : 15351

На денешниот уличен хуманитарен концерт на охридските музичари, за помош на малиот Кирил Митрески кому итно му е потребна операција за лекување на тумор на главата во Израел, во собирните каси на Црвен крст Охрид, за неполни 2 часа беа собрани 65.184 денари.Прекрасните музички изведби на Јован Куциноски, Богдан Василески, групата „Билјана Јуниор“, басистот Јане Тодороски, гитаристот Јован Бочвароски и други членови на охридски музички бендови привлекоа многу посетители кои ја покажаа својата хуманост донирајќи за лечењето на малиот Кирил. 


Изразувајќи благодарност до оние кои денес беа хумани, Црвен крст Охрид и поканува охриѓани да учествуваат во хуманитарните настани за помош на Кирил, кои следат: на 1 март во кафе бар Ликвид и на 2 март во Центарот за култура „Григор Прличев“. 


OhridNews


Во продажба пуштени влезниците за големиот хуманитарниот концерт за спас на малиот Кирил Митрески


Обновено: Охрид се мобилизира за спас на детски живот


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1402 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833