ОГЛАСИ

Видео: „Протестирам“ и „ГДОМ“ едни наспроти други во Охрид

OhridNews TV | OhridNews TV | 28.04.2016 08:15Посети : 3294

Во тензична атмосфера поминаа протестите кои во организација на Граѓанското движење „Протестирам“ и „Граѓанското движење за одбрана на Македонија“ се одржаа вчера во Охрид.


Бидејќи протестите беа закажани во исто време и нивните планирани маршути на моменти се поклопуваа, истите беа регулирани и обезбедувани од голем број припадници на полициските сили, кои пренасочувајќи ги учениците на двата протеста спречија можни судири и инциденти помеѓу двете групи.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833