ОГЛАСИ

Видео: Млада мечка се шета во близина на Пештани

OhridNews TV | OhridNews TV | 17.05.2016 21:57Посети : 10027

Млада мечка се спуштила од падините на Галичица непосредно до селото Пештани. Мечето било забележано вчера околу 18 часот во близина на селото после хотелот „Десарет“ од спротивната страна, во месноста Јамче дол. Необичниот настан го привлече вниманието на десетици жители на Пештани. Очевидец сведочи дека младото мече по извесно време се одалечило од селото и заминало во правец кон Јамче дол. Освен мала вознемиреност, младата мечка која се појавила вчера на планината над Пештани не предизвикала никаква опасност, ниту штета.OhridNews
видео и фото: Кристијан Башоски

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833