ОГЛАСИ

Филмовите „Нарушувајќи ја тишината“ и „Мој личен мечувалец“ вечерва пред охридската публика

Живот | Филм | 25.05.2016 08:20Посети : 666

Љубителите на филмот вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид ќе имаат можност да го погледнат два филмови од кинеска продукција. Во 19 часот ќе биде прикажан филмот „Нарушувајќи ја тишината“, а во во 20:45 часот „Мој личен мечувалец“.Филмовите се прикажуваат во соработка со продукциската и дистрибутерска куќа „КТ Филм и Медиа“ преку проектот „Ревија на светските кинематографии. Целта е да се изгради културен мост меѓу Македонија и Кина и да се доближи кинескиот филм до македонската публика.


Според предвиденото ,во текот на утрешиот ден во Охрид ќе бидат прикажани уште три филмови. Во 17:30 часот ќе биде прикажан филмот „Лотосов фенер“, во 19 часот „Мал голем војник“ и во 20:45 часот филмот„Двајца стануваат еден“.


Влезниците за филмските проекции чинат 50 денари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833