ОГЛАСИ

Објевен трејлерот за филмот „The Legend of Tarzan“

Живот | Филм | 22.06.2016 11:30Посети : 3835

Ова лето во киносалите доаѓа еден од очекувание фимови на годината „The Legend of Tarzan“ во кој главната улога ја имаат Маргот Роби и Александер Скарсгард. Деновиве во медиумите беа објавени и првите промо фотографии како и трејлерот за филмот.Приказната го опфаќа враќањето на Тарзан во џунглата, неколку години по навикнувањето на лондонскиот живот. Режисер на филмот е Дејвид Јејтс.

„The Legend of Tarzan“ е уште еден голем наслов што во 2016-та ќе излезе од Warner Bros, заедно со „Batman V Superman: Dawn of Justice“, „Suicide Squad“ и спин-офот на „Harry Potter“ - „Fantastic Beasts and Where to Find Them“.


OhridNews


  


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833