ОГЛАСИ

ЕП : Брегзит како судбина. Исланд е во четвртфиналето (видео)

Спорт | ЕП 2016 | 27.06.2016 23:09Посети : 851

Исландската бајка ќе има уште едно поглајве откако “рибарите“ ја совладаа Англија со 2-1 и се пласираа во четвртфиналето каде ги чека домаќинот Франција. Мечот започна одлично за избраниците на Рој Ходџсон кои после само 4 минути поведоа со 1-0 со голот на Руни од пенал. Кратко траеше радоста на “белите“ кои после само две минути мора да ја вадат топката од сопствената мрежа по голот на Сигурдсон. Неколку минути подоцна комплетниот пресврт го реализираше Сигуртсон. 
Домаќинот Франција во недела во 21 часот во Париз ќе ја пречека најголемата сезнација Исланд во 1/4 финалтето.


ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833