ОГЛАСИ

ЕП : Конте е во топ форма (видео)

Спорт | ЕП 2016 | 27.06.2016 23:35Посети : 683

Италија ја совлада Шпанија со 2-0, а медиумите го величаат селекторот Конте кој од една просечна екипа успева да извлече максимум. Додеке дефанзивецот на Италија, Леонардо Бонучи беше фудбалер на мечот, потегот на мечот оди на конто на селекторот кој покажа дека е во топ форма.ЕП : Италија ја симна Шпанија од врвот (видео)

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833