ОГЛАСИ

Службите за безбедност на вода подготвени за кризни ситуации

OhridNews TV | OhridNews TV | 25.06.2016 18:00Посети : 1576

Службите за безбедност на вода на вежбата што се одржа денеска на малото пристаниште во центарот на Охрид демонстрираа професионализам и подготвеност за справување со кризни ситуации. На вежбата во која беа вклучени припадници на специјалната полиција, СВР Охрид, спасувачките тимови на црвениот крст, професионалната противпожарна служба, медицински тимови и капетанијата на пристаништата, се симулираше пожар во пловен објект во кој има повредени лица.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833