ОГЛАСИ

ЕП: Светскиот првак капитулираше пред домаќинот (видео)

Спорт | ЕП 2016 | 07.07.2016 22:49Посети : 714

Селекцијата домаќин на Европското првенство, Франција против Португалија ќе се сретне во големото финале кое ќе се одигра в недела на Стед Франс во Парис.„Триколорите“ за пласман во финалето на 15-то издание од континенталниот собир го совладаа Светскиот шампион, Германија со 2-0 во полуфиналето.


Херој на французите е Ентоан Гризман кој со по еден гол во двете полувремиња го „легна“ составот на Германија и донесе неизмерна радост за домаќините.Во финалето „триколорите“ ќе атакуваат на третата круна додека португалците на првата која им побегна од раце во 2004 година пред своите гледачи.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 566 гласови (31%)

Не - 1268 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833