ОГЛАСИ

Дешамп: Голема победа, но најдоброто допрва следува

Спорт | ЕП 2016 | 08.07.2016 09:48Посети : 357

Француската репрезентација обезбеди пласман во финалето на Европското првенство совладувајќи ја Германија во 1/2 финалето со 2-0.Селекторот на французите, Дидиер Дешамп се радуваше многу по победата над Светскиот првак, но истакна дека триумфот нема да вреди ништо ако не слават и в недела против Португалија во финалето.

- Имаме три дена до финалето, тоа е многу краток период. Натпреварот со Германија беше многу важен за нас, а оној в недела е најважен и можам да кажам дека најдоброто допрва доаѓа. Ќе направиме се во финалето да стигниме до победата исто како што направиме против Германија. - рече францускиот селектор.


Во финалето „триколорите“ ќе атакуваат на третата титула додека „европските бразилци“ по првата круна од европските првенства.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833