ОГЛАСИ

Пожар зафати пет куќи во центарот на Струга

OhridNews TV | OhridNews TV | 08.07.2016 18:11Посети : 3378

Пет куќи изгореа, од кои три целосно, во голем пожар што попладнево избувна во центарот на Струга, во густо изградено подрачје позади хотелот „Београд“. Статанува збор за куќи со дрвена конструкција стари повеќе од еден век, во кои подолго време никој не живеел. Во пожарот, кој е изгаснат, нема повредени, а предизвикана е голема материјална штета, чија висина допрва ќе се утврдува. Граѓаните од околните куќи беа видно вознемирени. Не знаеа што го предизвикало пожарот, но коментираа дека се се’ случило многу брзо. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833