ОГЛАСИ

Trojца тешко повредени во сообраќајка кај Мешеишта

OhridNews TV | OhridNews TV | 07.07.2016 22:00Посети : 6492

Три лица се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што се случи утрово околу 8 часот, на магистралниот пат Охрид - Кичево, помеѓу селата Мешеишта и Требеништа. Две тешко повредени лица се пренесени во болницата „Св.Еразмо“ додека третото е хоспитализирано на хируршкото одделение при Општата болница во Охрид.

Во незгодата учествувале две патнички возила, џип: „Порше“ со дипломатски ознаки, во кое неофицијално се наоѓал почесниот конзул на Р. Србија во РМ, познатиот бизнисмен и поранешен градоначалник на Битола, Силјан Мицевски, и „Крајслер“ со американски национални ознаки како и едно товарно моторно возило марка „Ивеко“ со македонски национални ознаки. Според првичните информации од истрагата до незгодата дошло при претекнување од страна на возилото Крајслер, во кое се наоѓале трите повредени лица. На местото на настанот, извршен е увид во присуство на јавен обвинител, а истрагата треба да ги утврди точните причини за несреќата.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833