ОГЛАСИ

Гризман: Некогаш ќе бидам горд, сега сум тажен и разочаран

Спорт | ЕП 2016 | 11.07.2016 13:45Посети : 846

Најдобриот стрелец на Европското првенство со шест голови, Антоан Гризман е разочаран што во финалето против Португалија не постигнал гол и што не ја освои титулата.„Можеби подоцна ќе бидам горд, но сега е важен тимот. Многу сум разочаран поради соиграчите. Сакав да им го донесам трофејот, но не постигнав гол во финалето и многу сум разочаран“, рекол Гризман, пренесува „Макфакс“.

Франција, во финалето на ЕП, загуби по продолженијата од Португалија со 1-0. Гризман, во регуларниот дел од натпреварот пропушти две добри шанси, во 10-та минута Руи Патрисио го одбрани неговиот удар, а во 66-та минута со глава шутираше крај голот.„На ова првенство имавме некои неверојатни моменти, но во исто време го доживеавме и најтажниот. Во истовреме величенствено и окрутно. Мора да извлечеме поуки од овој пораз. Дадовме се од себе во финалето и не треба да ни биде жал. Горд сум на тимот, на сите играчи. Сега мора да се врартиме уште посилни“, дополнил Гризман.

Напаѓачот на Атлетико Мадрид на Европското првенство имаше учинок од шест гола и две асистенции и мала утеха е освојувањето на „Златната копачка“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 30 гласови (29%)

0д 4-6 - 73 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833