ОГЛАСИ

ЕП: Гризман МВП, без изненадувања во идеалниот тим

Спорт | ЕП 2016 | 12.07.2016 10:35Посети : 1198

Најдобриот стрелец на Европското првенство со шест голови, Ентони Гризман се закити со уште една награда откако го понесе епитетот најкорисен играч.На крилата негови „триколорите“ стигнаа во финалето каде претрпеа минимален пораз (1-0) од Португалија во продолженијата.

УЕФА исто така го објави и идеалниот тим од Европското првенство каде за прв пат учестуваа 24 репрезентации.

Најмногу репрезентативци во тимот од ЕП има од шампионот Португалија вкупно четири, три свои преставници има Германија и по два Франција и дебитантот на континенталните собири, Велс.

Идеалниот тим:

Голман: Руи Патрисио (Португалија)

Одбрана: Џошуа Кимих (Германија), Жером Боатенг (Германија), Пепе (Португалија, Рафаел Героро (Португалија)

Среден ред: Тони Крос (Германија), Џо Ален (Велс), Арон Ремси (Велс), Дмитри Пајет (Франција)

Напад: Ентони Гризман (Франција), Кристијано Роналдо (Португалија)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833