ОГЛАСИ

Промоција на детската книга „За добрите дечиња-трилогија со смејологија“

Живот | Книга | 04.08.2016 11:36Посети : 659

Утре, со почеток, во 12 часот во Прличевата одаја при охридската библиотека „Григор Прличев“ ќе се изврши ромоција на книгата за деца „За добрите дечиња-трилогија со смејологија“ од Елена Карамешиноска  Ангелоска.Промотори на книгата ќе бидат Милчо Јованоски и Тоде Илиевски.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833