ОГЛАСИ

Видео материјал и фотографии од последиците од поплавите во Скопје

OhridNews TV | OhridNews TV | 07.08.2016 20:44Посети : 4998

Министерството за внатрешни работи (МВР) на својата официјална страна објави видео и фото материјал од последиците од поплавите кои го зафатија главниот град во нашата земја.
До сега има 21 жртва, а од нив 20 се идентификувани, а голема e материјалната штета од поплавените домови и излетаните возила од патот кој исто така има претрпено големи оштетувања.
Обновено:Бројките се зголемуваат, 21 загинато лице, 20 идентификувани


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833