ОГЛАСИ

Во Вевчани промоција на книгата „Зборчовек“ од проф.др Драган Јанкоски

Живот | Книга | 12.08.2016 10:32Посети : 1434

Во рамки на Вевчанското културно лето, утревечер, во Кино салата во Вевчани, со почеток во 20 часот, ќе биде промовирана книгата „Зборчовек“ од професор д-р Драган Јанкоски.


Промотори на книгата ќе бидат: академик Јован Стрезовски-писател и академик проф.д-р Александар Стерјовски. Фрагменти ќе читаат:Ефимија Дуцкиновиќ, Јана Јанкоска, Драган Јанкоски и Звездана Дуцкиновиќ.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833