Информирај се - OhridNews
 • Dr. Batkoski
  70 godini pecatnica kosta abras
 • Советниците ќе расправаат за годишната програма за поставување урбана опрема

  24.05.19 16:32

  Со низа активности се одбележува Денот на сесловенските просветители

  24.05.19 15:03

  Британската премиерка Тереза Меј поднесе оставка од функцијата

  24.05.19 14:52

  Донев:Градоначалникот со исполнување на препораките од УНЕСКО почна од посл..

  24.05.19 14:25

  Фото: Со голема забава бендот „Броз“ прослави една година на сцената

  24.05.19 13:10

  Се одложува подготвителната информативна сесија во врска со Планот за управ..

  24.05.19 12:48

  Во сообраќајна незгода на патот Кичево-Охрид загина едно лице

  24.05.19 12:11

  Влезниците за охридската премиера на филмот „Господ постои името и’ е Петру..

  24.05.19 12:01

  НУ Библиотека „Григор Прличев“ се вклучи во одбележувањето на Денот на сесл..

  24.05.19 10:34

  Младите од Црвен крст избраа свои лидери

  24.05.19 10:26

  Георгиески: Работиме на решавање на проблемите на кои укажува УНЕСКО, ќе сл..

  23.05.19 16:23

  Италијанската мода во срцето на Охрид: Прекрасни кожни чанти во новоотворен..

  23.05.19 10:27

  Вафли и слатки специјалитети според оригинален холандски рецепт од сега и в..

  23.05.19 07:00

  Обновено + фото: Специјализиран кофи-шоп во Охрид

  22.05.19 09:41

 • 30 godini restoran Sv. Sofija
  Kadmo_Bar_najavi
  Dalga
  LETRA EMAS WEB
 • EVN
 • Rmor – naslovna
  Cuba Libre
 • Restoran Ostrovo
 • Заврши серијата „Game of Thrones“, гледачите изненадени од неочекуваните пресврт..

  20.05.19 22:39

  Фото: Кај Јорданоски повторно се појави сонце на јајце

  24.04.19 07:00

  Американец освои џекпот од соништата

  23.04.19 22:45

  По повеќе од една деценија Мето ди Флеш со нова песна и видео

  15.04.19 08:39

 • Nekrolozi
  Kolumn pub Dablin