Љубителите на добрата забава викендов ќе може да уживаат во неколку живи свирки и диџеј забави во охридските ноќни клубови.

Вечерва  во клубот „Cuba Libre Beach&Bar“ за забавата ќе се погрижи „Iguana band“. Бендот го сочинуваат: Тања Димова Трајанова – вокал, Александар Трајанов  – гитара, Горан Гешовски – бас и Сашо Стојановски – тапани. Забавата започнува во 22 часот.

Во „Cuba Libre Havana Club“ вечерва со почеток во 23 часот ќе има диско-забавата со Dj Yuxell-Colours of Freedom. 

Во сабота на 16-ти јануари, во „Cuba Libre beach & bar“ настапуваат Емилија Маринова – пијано и вокал, Горан Папаз – саксофон и Филип Стојковски Зизи – тапани со нивниот извонреден проект „Smile Dance Love“ и безвременските музички хитови. Забавата започнува во 22 часот.

Како и секоја сабота така и оваа во Lounge bar & boutique hotel „Mister I“ ќе има незаборавна забава со Dј Fаce. Старт 22 часот.

Во „Cuba Libre Havana Club“ утревечер ќе има забава со Dj Gec-Commercial Night. Забавата стартува во 23 часот.

Добра забава со екстра турбо фолк музика вечерва и утревечер најавуваат и од „Еспана Клуб“. Забавата започнува во 22 часот и ќе трае до 5 часот наутро.

Охриѓани и туристите кои сакаат да уживаат во акустична музика и вкусни специјалитети вечерва и утревечер со почеток во 20 часот ќе може да уживаат во атмосферата на „Мезе бар 10“. За забавата ќе се погрижи групата „Билјана јуниор“.

За деталите за овие и другите забави во Охрид овој викенд, како и за забавните настани кои се случуваат секојдневно, може да се информирате во рубриката „ШТО, КОГА, КАДЕ“ на најчитаниот интернет портал во регионот OhridNews.

OhridNews