Писма - Page 7 of 44 - OhridNews
Отворена: Вапилска сага, водата за пиење пресуши!

14.08.17 07:00

Има ли смисла да се живее без вода за пиење на плус 40 степени И последната шанса за снабдување на вода за пиење на селата Вапила и Ливоишта пропадна заедно со сушата која трае ...

Отворена: Доаѓат доларите

20.07.17 07:00

Комунистичките општества патеа од хроничен недостаток на западни девизи Еден начин да се соберат што повеќе долари и марки од странските туристи беше тие да платат многу повисок...

Отворена: „Луд, збуњен, нормалан“

16.07.17 11:00

Не можев, покрај долго мислење, мозгање и лупање глата… да се воздржам и морав ова да го напишам, сметајќи дека 99,998% охриѓани (од оние малкуте што останаа да живеат овд...

„Охрид си е ОхриТ“

10.07.17 01:37

Од секогаш сум бил заинтересиран од каде доага нашаТа охридска Т во нашиоТ диалекТ Можда то Т е од шо многу не Тттресат земјотреси Пред неколку години едни скопјани ми велаТ на ...

Општество кое не знае да се радува: Навикнати ли сме само на порази?!

06.06.17 17:30

Последните седум секунди од ракометниот натпревар меѓу РК „Вардар“ и „Пари Сен Жермен“ ми беа едни од најдолгите, најстресните и највозбудливите во мојот живот Душата ми дојде н...

Отворена: П А Р Л А ( БЛА, БЛА, БЛА ) М Е Н Т

25.04.17 15:51

Почнувајќи да ги пишувам овие редови, имам дилема  дали  да го испратам овој допис до нашиот ценет портал Ohridnews  како  писмо или како колумна, бидејќи не можам да  одредам  ...

Писмо од внук ми (Т’га за Охрид) – Емотивната писмена на охриѓанецот Круме која ги одушеви Словенците

25.03.17 13:20

Младиот Круме Балески кој живее со своите родители во Словенија е неизмерно заљубен во Охрид, каде живеат неговите блиски и каде тој го поминува летниот одмор Една писмена задач...

Димитриески: Охридско Езеро има 23 видови на риба и од нив 21 не се забранети за лов во овој период

22.01.17 00:24

Одговор на реакција од Координативното тело за организација на Богојавление – Водици, под наслов „Не се прави чорба од пастрмка оти е забрана“ Почитувани во мојата реакција под ...

Писмо и реакција од АК Охрид за изборот за најдобар спортист во Охрид за 2016 година

09.01.17 20:41

Атлетскиот клуб Охрид до спортската редакција на најчитаниот интернет портал во регионов, Ohrid News испрати писмо по повод изборот за најдобар спортист во Охрид за 2016 година ...

Писма:На охридските тезги се продаваат опасни ласери кои создаваат изгореници

27.12.16 15:48

На тезга на охридскиот пазар се продаваат опасни ласери, кои ги горат рацете на децата Внимавајте!!! -Мојот син (14 години) вчера купи ласер за 650 денарри  од  охридскиот пазар...

Dr Batkoski pod artikli