Занимливости - Page 1295 of 1296 - OhridNews
Како не го виделе?!?

12.01.07 10:37

Се предаде човекот кој беше снимен од сигурносните камери како го носи (краде нз) писоарот од клубот во Хемпшир, В Британија 42-годишниот анонимен „љубител“ на писоари и признал...

Најлош пат на светот!

10.01.07 23:57

Ако не ви се допаѓа во каква состојба се нашите улици и патишта, погледнете неколку фотографии од најлошиот државен пат во светот, релацијата помеѓу Москва и Јакутск во Русија Н...

Брзо замрзнување на луѓе

06.01.07 18:06

Научниците од универзитетот во Питсбург успеале со брзо вбризгување на ладен физиолошки раствор во крвните садови на човекот да го застанат срцето и да го оладат телото до 10 ст...

Добредојде 2007

01.01.07 10:27

Охриѓани ја дочекаа Нова Година на спектакуларен начин На Градскиот плоштад синоќа во 00ч на преминот од Старата во Новата имаше најмалку 5 илјади луѓе Иако беше студено располо...

Night life

29.12.06 19:53

Иако на анкетното прашање „Дали славењето Нова Година по хотели е демоде“ безмалку 60% од нашите читатели одговорија „да“, сепак речиси сите попознати угостителски објекти се &#...

Веб сајтот на Бритни – затворен

29.12.06 09:54

Сопственикот на службената фан веб-страна на Бритни Спирс (Britney Spears) одлучил да ја затвори страницата бидејќи по оценка на нејзините обожаватели таа „готова и заборавена“,...

Предновогодишна приредба

26.12.06 10:41

Традиционалната предновогодишна претстава на училишниот центар “Киборд“ се одржаа синоќа во х Милениум Младите ученици на различна возраст на симпатичен начин со изведба на песн...

“Терминаторот“ скрши нога

24.12.06 13:33

Арнолд Шварценегер, републикански гувернер во сојузната држава Калифорнија, вчера ја скршил ногата во Sun Valleyu во Ајдахо, каде со семејството бил на скијање 59-годишниот пора...

Елена и Ламбе ќе пеат на Плоштад?!

23.12.06 15:05

Ohridnews неофицијално дознава дека градоначалникот Петрески и Локалната самоуправа денес треба официјално да се договорат со младите музички ѕвезди Елена Ристеска и Ламбе Алаба...

Пријатели пак заедно?

12.12.06 10:27

Ѕвездите на популарната американска серија “Пријатели“ во тајност планираат снимање на една специјална епизода, која најверојатно ќе се однесува на заедничката прослава на амери...

Dr Batkoski pod artikli