Занимливости - Page 1313 of 1313 - OhridNews
Добредојде 2007

01.01.07 10:27

Охриѓани ја дочекаа Нова Година на спектакуларен начин На Градскиот плоштад синоќа во 00ч на преминот од Старата во Новата имаше најмалку 5 илјади луѓе Иако беше студено располо...

Night life

29.12.06 19:53

Иако на анкетното прашање „Дали славењето Нова Година по хотели е демоде“ безмалку 60% од нашите читатели одговорија „да“, сепак речиси сите попознати угостителски објекти се &#...

Веб сајтот на Бритни – затворен

29.12.06 09:54

Сопственикот на службената фан веб-страна на Бритни Спирс (Britney Spears) одлучил да ја затвори страницата бидејќи по оценка на нејзините обожаватели таа „готова и заборавена“,...

Предновогодишна приредба

26.12.06 10:41

Традиционалната предновогодишна претстава на училишниот центар “Киборд“ се одржаа синоќа во х Милениум Младите ученици на различна возраст на симпатичен начин со изведба на песн...

“Терминаторот“ скрши нога

24.12.06 13:33

Арнолд Шварценегер, републикански гувернер во сојузната држава Калифорнија, вчера ја скршил ногата во Sun Valleyu во Ајдахо, каде со семејството бил на скијање 59-годишниот пора...

Елена и Ламбе ќе пеат на Плоштад?!

23.12.06 15:05

Ohridnews неофицијално дознава дека градоначалникот Петрески и Локалната самоуправа денес треба официјално да се договорат со младите музички ѕвезди Елена Ристеска и Ламбе Алаба...

Пријатели пак заедно?

12.12.06 10:27

Ѕвездите на популарната американска серија “Пријатели“ во тајност планираат снимање на една специјална епизода, која најверојатно ќе се однесува на заедничката прослава на амери...

Проституцијата била нормална “професија

11.12.06 01:56

Педесет и пет отсто од мажите врз кои е направено ова истражување сметаат дека протиституцијата е нормална професија, но само 17 отсто од нив признале дека ги користеле нивните ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер