Занимливости - Page 1316 of 1321 - OhridNews
Банер Охридска банка 1-8 јули 2021
Банер КУД Гердан
Ноќен живот. Саботна шема

23.03.07 13:29

Понудата од кафулињата и диско клубовите за викендов е доста добра и ако се подобри малку времево, ќе има одлични услови за – ЗАБАВА!!! Во Kadmo викенд журката денеска про...

Реинкарниран „Фиќо“

23.03.07 01:09

Во Италија е претставен новиот „Фиќо“, под името Фиат 500, кој веројатно ќе постане хит меѓу љубителите на мали автомобили Иако го сметаа за наследник на стариот популарен „Фиќо...

Новиот албум на Тоше Проески ќе излезе во септември

21.03.07 08:42

Тоше Проески е при крај комплетирањето на новиот албум, чија промоција ќе биде во септември годинава Готови и снимени се седум песни Се миксаат во Лондон Би требало да имам уште...

„Сузама сам лепио тапете…“

20.03.07 21:51

Нашите северни соседи изминативе петнаесетина години постанаа вистински „шампиони“ во количина (број) на пејачи-ѕвезди кои се појавија на естрадното им „небо“ Некои од нив за „н...

Одбележан St. Patric во Irish pub-от во Охрид

17.03.07 09:27

На 17 март сите Ирски пабови низ светот го одбележуваат празникот St Patric Се славеше и во нашиот охридски Irish Pub Загревањето почна завчера, а вчера на денот на St Patric, и...

Ноќен живот: Саботна треска во Охрид !

17.03.07 09:00

Во саботната вечер во Kadmo ќе уживате со клубска музика Во Kadmo и вечерва со вас Dj Јане… Во Mezzo Forte Bianco, по настапот на “Камелеон“ синоќа, саботната вечер е резе...

Првата г-ѓа Абрамович од разводот добила само станче

16.03.07 23:52

Ако Ирина Абрамович некогаш се почувствува незадоволна што од разводот со Роман Абрамович се „офајди“ со „само“ 300 милиони евра, ќе ја утеши потресната исповест на нејзината пр...

Фатен сериски крадец на долна облека

16.03.07 08:21

Полицијата од Токио пронашла повеќе од 4000 парчиња долна облека во куќата на еден јапонски градежен работник кој со години ја користел својата вештина за качување, научена на р...

Ноќен живот: Саботна треска во Охрид !

15.03.07 00:34

Во саботната вечер во Kadmo ќе уживате со клубска музика Во Kadmo и вечерва со вас Dj Јане… Во Mezzo Forte Bianco, по настапот на “Камелеон“ синоќа, саботната вечер е резе...

Кинез променил рекордни 500 телефони.

14.03.07 23:50

Еден 24-годишен Кинез во изминатите девет години успеал да промени дури 500 различни модели на мобилни телефони, што му донело огромно искуство во сервисирање на мобилните апара...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер