Занимливости - Page 1324 of 1329 - OhridNews
Добра забава во последниот викенд во март!

30.03.07 00:56

Последниот викенд во месец март, носи добра забава Градот живна со доаѓањето на пролетта, иако времето не ги послужи објектите со тераси Кафетериите во викендов што е пред нас с...

И славните со проблеми

30.03.07 00:01

Хали Бери ќе се убивала, а Наоми Кемпел веќе се „убива“ – од чистење по казна Двете преубави црнки иако славни имале и имаат „големи“ животни проблеми Хали Бери изјавила за еден...

Промоција на ЦД на битолчаните PUMPERS vo Liquid

29.03.07 15:31

Рок бендот PUMPERS, од Битола вечерва во Liquid, ќе промовира музичкото ЦД Urban drive vol2 PUMMPERS  Промоцијата  ќе се одржи со почеток во 21:30 , а PUMPERS потоа ќе имаат цел...

Очајна домаќинка: екс г-ѓа Абрамович сака да го купи Арсенал

29.03.07 00:35

Парите од разводот Ирина би ги потрошила на „Топџиите“ од Лондон Причина „Поминав многу здодевни години со Роман Како на стадионот, така и в кревет Ми треба малку возбудување“ Б...

Ноќен живот. Саботна шема

23.03.07 13:29

Понудата од кафулињата и диско клубовите за викендов е доста добра и ако се подобри малку времево, ќе има одлични услови за – ЗАБАВА!!! Во Kadmo викенд журката денеска про...

Реинкарниран „Фиќо“

23.03.07 01:09

Во Италија е претставен новиот „Фиќо“, под името Фиат 500, кој веројатно ќе постане хит меѓу љубителите на мали автомобили Иако го сметаа за наследник на стариот популарен „Фиќо...

Новиот албум на Тоше Проески ќе излезе во септември

21.03.07 08:42

Тоше Проески е при крај комплетирањето на новиот албум, чија промоција ќе биде во септември годинава Готови и снимени се седум песни Се миксаат во Лондон Би требало да имам уште...

„Сузама сам лепио тапете…“

20.03.07 21:51

Нашите северни соседи изминативе петнаесетина години постанаа вистински „шампиони“ во количина (број) на пејачи-ѕвезди кои се појавија на естрадното им „небо“ Некои од нив за „н...

Одбележан St. Patric во Irish pub-от во Охрид

17.03.07 09:27

На 17 март сите Ирски пабови низ светот го одбележуваат празникот St Patric Се славеше и во нашиот охридски Irish Pub Загревањето почна завчера, а вчера на денот на St Patric, и...

Ноќен живот: Саботна треска во Охрид !

17.03.07 09:00

Во саботната вечер во Kadmo ќе уживате со клубска музика Во Kadmo и вечерва со вас Dj Јане… Во Mezzo Forte Bianco, по настапот на “Камелеон“ синоќа, саботната вечер е резе...

Dr Batkoski pod artikli