Занимливости - Page 3 of 1316 - OhridNews
Банер Охридска банка 1-8 јули 2021
„Вегас“- нова песна на охриѓанецот Кристијан Танески (видео)

28.04.21 12:02

Песната „Вегас“ е втора „трака“ на младиот охриѓанецот Кристијан Танески Тој истакнува дека текстот за оваа песна и за претходната ги напишал сам, а во негова режија се спотовит...

Патики на Кање Вест продадени за 1,8 милиони долари

27.04.21 13:40

Патиките на американскиот рапер Кање Вест, коишто тој ги носеше на Греми наградите 2008 година, се продадени за рекордни 1,8 милиони долари Ова се првите патики што се продадени...

Видео: Моќно видео на охриѓанецот Даниел Јовески за „Круг“ на Никола Мицевски

20.04.21 11:19

Деновиве на YouTube беше промовирано видеото за нумерата „Круг“ на Никола Мицевски, за која тој ги напиша музиката и аранжманот Видео записот кој плени со својата креативност е ...

Оревите се корисни во мали количества

19.04.21 15:44

Не треба да се консумираат повеќе од 50 грама ореви и други јаткасти плодови на ден – гласи советот на д-р Наталија Денисова, нутриционист во Федералниот истражувачки центар за ...

Бред Пит и Хоакин Феникс ќе доделуваат „Оскари“

15.04.21 09:57

Американската академија за филмска уметност и наука го објави списокот глумци и познати личности кои ќе бидат домаќини, те доделувачи на 93-та свеченост на Оскарите на 25 април,...

Видео: Мик Џегер и Дејв Грол објавија химна за по пандемијата

14.04.21 11:35

Рокерите Мик Џегер и Дејвид Грол ги здружија силите и создадоа „пост-пандемиска химна“ Се работи за песна којашто се однесува на контроверзиите што ги среќаваме во ерата на Кови...

„Вселенска одисеја 2001“ прогласен за најдобар филм за Вселената

14.04.21 10:01

Филмската интернет-страна „ФАН“ објави листа од најдобрите филмови за Вселената во чест на Денот на космонаутиката Според нив, на врвот е класиката „Вселенска одисеја 2001“ (196...

Робот испорачува пица по нарачка во Тексас

13.04.21 13:36

Самоуправувачиот пазар се надополнува со сè повеќе автоматизирани решенија за кои не е потребна посебна човечка интервенција Една од најновите иновации кај „Доминос“ се однесува...

Почина славниот рапер „DMX“

10.04.21 08:09

Раперот Ерл Симонс, познат како „DMX“ почина на 51 година откако беше хоспитализиран поради срцев удар, се наведува во соопштението од неговото семејство Раперот бил во тешка со...

Редок модел на „БМВ“ продаден за 200.000 долари

08.04.21 09:23

„E39 M5“, според многумина, е еден од најдобрите автомобили во производство на „Бе-ем-ве“ во својата историја и солидна спортска лимузина, дури и според денешни стандарди Еден п...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер