Занимливости - Page 3 of 1304 - OhridNews
Новиот Ајфон 12 ќе има и едно „скриено копче“

05.11.20 10:18

Ајфон паметните телефони, обично имаат две копчиња отстрана – едно за контрола на звукот и едно за рестартирање Новиот Ајфон има и трето, „скриено“ копче… Тајната е во новата ве...

Во Австралија, папагал го спаси својот сопственик од пожар

04.11.20 10:31

Австралиец тврди дека успеал да го преживее пожарот што избувнал во неговиот дом, само затоа што навреме бил разбуден од неговиот папагал Како што јави „Скај њуз“, папагалот Ери...

Харисон Форд му оддаде почит на неодамна починатиот Шон Конери

03.11.20 16:40

Познатиот американски глумец Харисон Форд му оддаде почит на својот неодамна починат колега Шон Конери Имено, тој се надева дека ако неговиот „драг пријател е во рајот, тој сега...

Нов сингл на „Waltz in Wires“ на македонски јазик

03.11.20 16:06

Вчера за прв пат на македонски јазик беше објавена песната “Еден Ден (Како еден век)”, како дел од проектот „Waltz in Wires“ на Санел Ајрулоски, во соработка со прод...

Џони Деп го загуби случајот против „Сан“

02.11.20 21:34

Џони Деп ја загуби тужбата против британскиот таблоид „Сан“ и главниот уредник Ден Вутон, којашто неколку месеци се водеше во Кралскиот суд на правдата во Лондон, Велика Британи...

Француската општина Морез купи стара куќа и таму откри вистинско богатство

02.11.20 21:28

Морез е општина во Јура, на истокот од Франција, во близина на границата со Швајцарија со околу пет илјади жители Општинските власти купија куќа во центарот на градот за 130000 ...

Потрошила 120.000 долари на тетоважи и операции, за да биде среќна

28.10.20 18:53

Амбер Лук, синокоса љубителка на модификации на телото, потрошила 120000 американски долари на тетоважи, пирсинг и пластични операции Од сѐ тоа, „белата синоока девојка на змејо...

Се подготвува ТВ-серија „Assassin’s Creed“

28.10.20 10:52

Светски познатиот серијал видеоигри под наслов „Assassin’s Creed“ (Кредото на убиецот) се преточува и во играна серија, во продукција на Нетфликс Тоа го потврдија Џејсон Алтман ...

Дарт Вејдер – „најзлобен“ негативец во филмската историја

27.10.20 16:35

Еден од најважните елементи во филмовите се негативците, спротивставени на главните ликови Тие можат да се појават во многу различни облици и улоги – од сериски убијци, банкари ...

Смртта ја раздели најстарата брачна двојка во светот по 79 години

27.10.20 10:04

Официјално најстарата брачна двојка во поновата историја на човештвото, се раздели по смртта на Хулио Цезар Мора Тапија на 110-годишна возраст во неговиот дом во Кито, Еквадор Н...

МИА Банер