Занимливости - Page 4 of 1296 - OhridNews
Вино и џез вечер со Владимир Четкар во хотел „Филип“

08.08.18 10:31

Во сабота 18 август на прекрасната тераса на хотелот „Филип“ ќе се одржи долго очекуваниот настан „Wine and Jazz“ со Владимир Четкар Настапот на Четкар започнува во 20 часот Вле...

Flamenco dance in perfmormance of Cuban bend “ECOS” @ Beach and restaurant “Bonanza”

08.08.18 10:21

На 11 август на плажата „Бонанца“ во населбата „Св Стефан“, настап ќе има кубанскиот фламенко бенд „Екос“ Настанот почнува во 21 часот Влез 300 мкд Информации и резервации на те...

Поинаква вечер со Игор Џамбазов

07.08.18 09:31

Забава, урнебесна смеа и ведри мисли, тоа секогаш недостига Колку и да звучи сето ова веќе видено, Тераса Широк Сокак знае на своите гости да им понуди сосема поинаков, нестанда...

Фото галерија: Спектакуларно шоу на Salvatore Ganacci и Roger Sanchez на „Ohrid Calling 2018“

03.08.18 14:08

На вториот ден од Ohrid Calling, првата ѕвезда која настапи и направи одлична атмосфера на стадионот Билјанини Извори беше Roger Sanchez Неколку илјадната публика имаше можност ...

Видео: Како изгледа битка за опстанок во подводниот свет на Охридското Езеро

30.07.18 08:58

Меѓународниот нуркачки инструктор Јован Секулоски, од нуркачкиот центар „АМФОРА“, сними редок момент од животот на подводниот свет на Охридското Езеро Со камера тој успеа да заб...

Обновено+фото: Стариот добар Zucchero ја крена на нозе публиката во Охрид

26.07.18 00:38

Во спортската сала „Билјанини извори“ вечерва концерт одржа италијанската музичка ѕвезда и еден од најдобрите вокали на стариот континент Цукеро (Zucchero) Промената на амбиенто...

Со љубов од Битола – “ ТЕРАСА ШИРОК СОКАК “

23.07.18 18:30

Има премногу причини зошто да ја посетите Битола, а по заминувањето ќе имате дополнителни милион причини зошто повторно да и се вратите Сите народи кои поминувале низ Балканот,...

Видео: Урнебесна пародија на вечно оспоруваниот охридски туризам

22.07.18 10:32

Инспириран од вечните теми: Охрид е скап, Не нудит ништо, бесконечно критикуваната и карикатурирана охридска љубезност и услужлувост… познатиот стендап комичар Никола Тодо...

Охрид викендов ќе биде голема отворена сцена за забава

14.07.18 12:47

Градот е полн со гости, а времето прекрасно, расположението исто така Викендов Охрид пулсира во ритамот на забавата Во 18 часот во организација на Владата на Република Македониј...

Познати балкански музички имиња на јубилејните „Охридски трубадури“

11.07.18 09:23

На јубилејниот, 25-ти Интернационалниот музички фестивал “Охрид Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи на – 6 – 7 и 8 септември, ќе учествуваат преку 70 пејачи П...

Dr Batkoski pod artikli